Umów sesję

Umów sesję

Moja historia

Rozwój jest poza strefą komfortu. Odważ się i pokonaj siebie. :) 

Nazywam się Tomasz Tajchman.

Pomagam minimalizować wpływ objawów ADHD na życie. 

 

       Niemal przez całe moje życie czułem się trochę inny od większości. Robiłem inaczej i czułem, że to jest moje, jednak nie w zgodzie z ogólnie przyjętymi "regułami". Chodziłem na plażę około 16:00, wtedy gdy wszyscy z niej wracali. Na spacery z dziećmi o 19:00, gdy większość kładła już  dzieci spać.

Studia?  W moim przypadku powiedzenie "do trzech razy sztuka" pomnożyłem jeszcze razy 2. :) 

 

       Wybieram  podróż samochodem, by nie musieć być gdzieś na konkretną godzinę. To sprawia, że czuję się w zgodzie ze sobą i w jakimś sensie  wolny. Dawniej mnie martwiło, a czasem wręcz dołowało do momentu, kiedy zacząłem sobie dawać prawo do tego, by było odmiennie, nawet jeśli nie w 100% idealnie, jednak w zgodzie ze mną. 

 

     Dzisiaj wiem czym jest neuroatypowość , akceptuję ją, jest mi z nią dobrze, choć stale się jej uczę, siebie  i własnego funkcjonowania. 

 • dbaniu o sen

 • budowaniu wspierających rutyn

 • piciu wody i regularnym odżywaniu się

 • zdejmowaniu z siebie przytłoczenia

 • opanowaniu i dokończeniu zaległych spraw

 • organizowaniu siebie w czasie, tak by mieć kontrolę nad upływającym czasem

 • kończeniu tego co jest już rozpoczęte

 • skutecznym planowaniu 

 • realizowaniu Twoich  aktywności i zadań

 • organizacji w pracy

 • lepszym zorganizowaniem domu

 • płaceniu rachunków na czas

 • gospodarowaniu finansami

 • zmniejszaniu uczucia chaosu

Pomogę Tobie w:

Copyright  2023 Fabryka Kariery Tomasz Tajchman

tel. 736 446 445 

email: hello@adhdcoaching.pl 

Tomasz Tajchman

Coach ADHD

Coraz częściej wskazuję coaching, jako interwencję behawioralną i metodę wspierającą łagodzenie objawów ADHD w środowisku lekarzy psychiatrów i psychoterapeutów., dzięki czemu zwiększa się świadomość korzyści płynących z zastosowania tej metody.


 

Poznaj mnie

Prowadziłem pierwszy w Polsce wykład i warsztat dla coachów w ramach International Coaching Week ICF, Poznań 2022 na temat coachingu ADHD.

Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się nie tylko w pracy z moimi Klientami, ale także z innymi osobami chcącymi wspierać osoby z ADHD.


 

Prawdopodobnie jako pierwszy  w Polsce napisałem i obroniłem pracę magisterską o coachingu ADHD.

"Coaching jako metoda wspierająca osiąganie życiowej i zawodowej skuteczności u osób dorosłych z ADHD". Collegium Da Vinci, Poznań 2022.


 

Uczestniczę w konferencjach poświęconych ADHD u osób dorosłych:

 • II Kongres ADHD, Warszawa 2021.

 • Horyzonty Psychiatrii, Warszawa 2022. 

 • Warsztaty "Pacjent z ADHD - diagnoza, leczenie, efekt", Łódź 2022.


   

Wyróżnia mnie umiejętność bycia w pełnej obecności z moim Klientem. Słucham  bez oceniania, bez szufladkowania i stereotypów. 

Z empatią i pełną akceptacją towarzyszę Klientowi w zmianie, motywując do pokonywania siebie.


 

Jestem propagatorem wykorzystania coachingu jako metody wspierającej zwiększanie życiowej i zawodowej skuteczności u osób dorosłych  z ADHD.

Jestem certyfikowanym coachem ACC ICF, coachem ADHD oraz trenerem  zmiany.

Już 7 lat z wielką przyjemnością pracuję z Klientami nad ich  rozwojem i osiąganiem pełni własnych możliwości.

Na co dzień pomagam osobom dorosłym z ADHD w odnajdywaniu i dopasowywaniu metod, technik i strategii pozwalających niwelować wpływ objawów ADHD na życie.


 

Wykształcenie

Ukończyłem 2. stopniowy kierunek Doradztwo i Coaching w Collegium Da Vinci w Poznaniu oraz studia podyplomowe  na kierunku HR Business Partner.

Jestem absolwentem Studium Coacha Biznesu i Studium Trenera Zmiany w szkole coachów NOVO w Warszawie. Brałem udział w licznych kursach poświęconych coachingowi i wspieraniu w rozwoju.  

Pasje

Ze względu na duża zmienność zainteresowań w ciągu życia, zmieniały się też moje pasje. Dzięki temu mogę powiedzieć, że dzisiaj mam ich kilka i zmieniam ich intensywność.:) Fotografia, rośliny doniczkowe, windsurfing, savoir-vivre, rozwój osobisty, pomoc innym w pokonywaniu siebie. 

Szukanie własnej drogi

Doskonale jest mi znane uczucie: co mam w życiu robić...  Studia zmieniane kilkakrotnie, bo jednak to nie to, bo nie taka uczelnia. Pomogło mi, gdy zacząłem słuchać intuicji oraz sygnałów, które dawało mi życie.  

Dzisiaj pracuję i rozwijam się w zgodzie ze sobą, pomagając innym. 

Plany, marzenia i cele

Moim zawodowym marzeniem jest stworzyć centrum dla osób z ADHD, gdzie każdy otrzyma pełną i kompleksową pomoc, od diagnozy po odżywanie. 

Aktualne plany i cele do, których dążę to rozwój świadomości coachingu ADHD i zwiększanie dostępności coachów ADHD w Polsce. 

Rozwijam także moją ofertę pomocy i wsparcia. Jestem w trakcie przygotowywania kursu online poprawiającego skuteczność i efektywność osób dorosłych z ADHD.

Zwierzęta

Od dziecka kocham zwierzęta. Są dla mnie tak samo ważne, jak ludzie. Czuję ich radość, smutek, strach. Dbam o ich komfort. 

W swoim życiu miałem papugi, psa. Moje dzieci chomika i świnki morskie. Każda strata to był wielki ból i pustka...

Jakiś czas temu moje serce skradły koty i dzisiaj żyję z dwoma niesamowitymi kotami: opiekuńczą  kotką oraz wrażliwym kocurem.

Rodzina

Na co dzień staram się jak najlepiej wypełniać moje bardzo osobiste i najważniejsze w życiu role, dając wsparcie, akceptację i samego siebie.

Jestem tatą dwóch nastoletnich synów i mężem kobiety, z którą stale rozwijamy się i wzrastamy razem. 

Zawsze chciałem i staram  być dla moich dzieci i żony przede wszystkim oparciem i przyjacielem.