Umów sesję

Copyright  2023 Fabryka Kariery Tomasz Tajchman

tel. 736 446 445 

email: hello@adhdcoaching.pl 

Tomasz Tajchman

Coach ADHD

Jakich efektów możesz się spodziewać?

 

Uczestnicząc w procesie lub programie coachingowym zauważysz i odczujesz takie efekty:

 

 

 

 

Budujące rutyny

Rutyny są bardzo skutecznym i sprawdzonym sposobem niezbędnym w budowaniu skuteczności i efektywności w ADHD. W coachingu układamy indywidualnie dopasowane rutyny funkcjonowania.

Zarządzanie układem nagrody - wyrzut dopaminy

Gdy masz większą kontrolę nad układem nagrody, masz większą kontrolę nad własnym życiem. Dzięki coachingowi układasz portfolio małych nagród i sposób ich wykorzystania, dzięki czemu świadomie zarządzasz układem nagrody. 

Wzrost poczucia własnej wartości

Zauważalny wzrost produktywności, efektywności i skuteczności w różnych sferach sprawia, że bardziej sobie ufasz. Zaczynasz wierzyć w siebie, w to, że możesz, umiesz i dasz radę, a to podnosi poziom własnej wartości.

Motywacja - sesje, spotkania z coachem są dobrym motywatorem do działania

w kierunku zmian

Pozytywny wpływ spotkań z coachem to także wzbudzanie poziomu motywacji. W coachingu jest przestrzeń i akceptacja dla tego,  że nie musi być idealnie jednak, jak zgłasza wielu Klientów sesje z coachem motywują do działania nawet w ostatniej chwili, a bez coachingu nie zrobiliby nic. 

Neutralizacja zasady "wszystko albo nic"

Mając objawy ADHD bardzo często funkcjonujemy według zasady "wszystko albo nic". Gdy nie uda się wejść w tryb działania, gdy jakiś plan zaczyna się "sypać" to odpuszczamy, nie robimy nic. Coaching pozwala Tobie na włączenie tzw. PLANU B i zacząć działać, co zneutralizuję ograniczająca nas zasadę. 

Skuteczne planowanie

Skuteczne planowanie to takie planowanie, które pozwala Tobie łatwo i szybko wejść w tryb działania. W coachingu ADHD jest wiele technik, które indywidualnie są do Ciebie dostosowywane, a dzięki temu działasz i realizujesz skutecznie. 

Świadomy relaks 

Mając objawy ADHD relaks i odpoczynek jest nie mniej ważny i momenty pełnej aktywności. Niestety ADHD to utrudnia. W coachingu uczysz się, jak świadomie odpoczywać i dawać sobie do tego prawo bez poczucia winy.

Aby prawidłowo szacować ile czasu zajmuje dana czynność i aktywność chwilami potrzebne jest zewnętrzne wsparcie. W coachingu tworzysz listę zmierzonych Twoich aktywności i uczysz się, jak z niej korzystać. Dzięki czemu już nie musisz zastanawiać się ile, co zajmie, jak również nie próbujesz rozciągnąć czasu. :)

Skuteczne określanie czasu

Eliminacja przytłoczenia

Wyobrażenie tego, co jest do zrobienia potrafi skutecznie blokować działanie, Gdy wchodzisz myślami w to ile jest różnych spraw do załatwienia, umysł mówi: nie wiem za co się zabrać - nie rób nic. Podczas sesji nauczysz się, jak ściągać chaos i nadmiar myśli z głowy posługując się faktami i małymi krokami. 

Nadmiar spraw, także tych zaległych powoduje chaos w głowie. Siedzisz, wiesz co warto zrobić, ale nie umiesz się za to zabrać, bo mnóstwo myśli przelatuje przez głowę. Techniki szybkiej relaksacji i eliminacja tego, co jest mniej ważne i nie musisz tego robić już, pomoże Tobie opanować chaos. 

Spokojna głowa - minimalizowanie chaosu

Znalezienie odpowiednich trigger'ów, jak również wdrożenie szybkich technik relaksacji pozwala na efektywne przywrócenie skupienia.

Szybkie skupianie się

Motywacja wzrasta dzięki zauważanym wynikom, jak również podczas wzrostu poziomu dopaminy. Podczas sesji coachingu ustalamy takie działanie, dzięki któremu intencjonalnie i w sposób świadomy podnosisz poziom dopaminy. 

Motywacja

Efekty pracy z coachem oraz ich siła zależą od doświadczenia i wiedzy coacha, a przede wszystkim w bardzo dużym stopniu od tego, czy i jak często wdrażasz wypracowane w czasie sesji rozwiązania.   Żeby zauważać wyraźne efekty coachingu potrzebne jest systematyczne próbowanie - choć w niewielkim stopniu wprowadzaj zmiany, testuj, próbuj.

 

Głowa do góry. :) Wierzę w Ciebie!